Raport Komandora XII Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego „Święty Krzyż 2011”

XII_Swietokrzyski_Rajd_Pielgrzymkowy_Swiety_Krzyz_2011

XII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy „Święty Krzyż 2011”

Komandor XII Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego „Święty Krzyż 2011” melduje:

Ogółem w Rajdzie uczestniczyły 4764 osoby. To rekordowa w historii Rajdu liczba turystów-pielgrzymów. Wędrowano 15 trasami pięknej ziemi świętokrzyskiej.

Najliczniej reprezentowana była trasa nr 3 „Rudna” z Łagowa, wędrowało nią 1050 osób.

Najdłuższą trasą był „Mocarny Szlak” z Kielc, która liczyła 40 km i została zorganizowana przez Klub Górski PTTK Kielce i Akademicki Klub Turystyki Kwalifikowanej PTTK Politechniki Świętokrzyskiej „Sabat”. Wędrowało nią 41 osób.

W tym roku w Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym wraz ze swoimi grupami dotarło na szczyt Łysej Góry 75 kapłanów, 21 sióstr zakonnych, 53 katechetów i 292 opiekunów świeckich.

Z Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach udział w Rajdzie wzięło 35 kleryków.

Zespół Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej reprezentowało 299 uczniów pod kierownictwem pani wicedyrektor Anny Pierzak. To najliczniejsza rajdowa grupa.

Na rajdowej trasie wraz Akademickim Klubem Turystyki Kwalifikowanej PTTK Politechniki Świętokrzyskiej „Sabat” wędrował również Rektor Politechniki Świętokrzyskiej profesor Stanisław Adamczak.

Trasy rajdowe zabezpieczało 115 doświadczonych przewodników świętokrzyskich PTTK z Kół Przewodników Świętokrzyskich z Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego, Sandomierza, Skarżyska-Kamiennej, Starachowic i Radomia, którym składam serdecznie podziękowania.

W imieniu Sztabu Rajdu dziękuję wszystkim osobom, instytucjom, organizacjom i firmom, które pomagały przy organizacji Rajdu. Największe słowa podziękowań należą się Wam drodzy wędrowcy – pielgrzymi za tak liczne uczestnictwo, za wysiłek i trud przedeptania tras rajdowych i dotarcie do stóp ołtarza w Sanktuarium Krzyża Świętego w najpiękniejszych górach – Górach Świętokrzyskich. Wszystkim – z całego serca – bardzo, bardzo dziękuję.

Wszystkich turystów-pielgrzymów pragnę zaprosić na XIII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy, który odbędzie się 29 września 2012 roku.

 

KOMANDOR

XII Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego „Święty Krzyż 2011”

Łukasz Zarzycki 

Święty Krzyż, 24 września 2011 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *